שחיקת סחוס – מטפלים בגורם

לכאב הנגרם על יד ארטריטיסשחיקת סחוסים, שיטות טיפול מרובות, כגון משככי כאבים, תרופות נוגדות דלקת, פיזיותרפיה , הזרקות תוך מפרקיות לסוגיהן ורבים אחרים. אך הטיפול בסיבה לכאב, אי התחדשות הסחוס, נראה כבלתי אפשרי. לעיתים המחלה הניוונית המתקדמת בהדרגה מובילה לצורך בהתערבות ניתוחית. 
כיום הטיפול החדש בתהודה מגנטית MBST היא אלטרנטיבה יוצאת דופן. MBST® מציעה לעורר את התאים המנוונים של הרקמה הפגועה ולהגביר את פונקציונאליות המפרק לצמיתות, והעיקר, ללא ניתוח.

מחקרים נבחרים

1. כף יד ומפרקי האצבעות:

שם: functional improvement in finger arthritis following treatment by magnetic resonance 
תיאור: מחקר בעל קבוצת פלסבו, רנדומאלי, בו נבדקו 56 מטופלים בכל קבוצה, כל אחד בקבוצת המחקר טופל על 9 טיפולים בני שעה בימים רצופים. 
תוצאות: התוצאות נבדקו בתחילת הטיפול , 10 ימים, וחצי שנה מסיום הטיפול והתקבלו התוצאות הבאות: בקרב קבוצת המטופלים חל שיפור משמעותי בפונקציונאליו כף היד לאורך כל החצי שנה (p<0.0001), בעוד שבקבוצת הפלסבו חלה הידרדרות. 
מסקנות: המחקר מאשר כי טיפול בתהודה מגנטית משפר את פונקציונאליות כף היד, והורדת הכאב. לכן, הוא מומלץ ביותר כטיפול חדשני בארטריטיס כף היד.2. טיפול בארטריטיס לטווח ארוך:

שם:Prospective study of the effectiveness of MBST in conservative gonarthrosis treatment conducted over 1 year
תיאור: מחקר בעל קבוצת פלסבו, רנדומאלי, נבדקו שתי קבוצות בנות 60 מטופלים כל אחת, כל מטופל קיבל 5 טיפולים בני שעה בימים רצופים. 
תוצאות: נבדקו בתחילת הטיפול, לאחר שבוע, ושנה לאחר הטיפול. בדיקת התוצאות נערכו באמצעות אמצעי הדמיה ושאלוני Roland-Morris. 
נראה כי חל שיפור משמעותי בכאב ובטווחי התנועה בהשוואה לקבוצת הפלסיבו.

מסקנות:טכנולוגית MBST יעילה ביותר לטיפול בארטריטיס.3. שחזור רקמת הסחוס:

שם: Evaluation of the effect of MBST on cartilage regeneration
תיאור: נבדקו מטופילם שאובחנו כבעלי שחיקת סחוס - ארטריטיס במפרק הברך (דרגה 2-3). כל המטופלים עברו בדיקות MRI תלת מימדי , לפני ועשרה שבועות לאחר תשעה טיפולים יומיומיים בני שעה. 

תוצאותמסקנות:תוצאות המחקר מצביעות על שיפור כמותי בעובי רקמת הסחוס.

4. שחיקת סחוס בברך:

שם: Does have low energy NMR an effect on moderate Gonarthrosis
תיאור: רנדומאלי, כפול. נבדקו מכרסמים, אשר פגעו במכוון ברקמת הסחוס שלהם בברך. בקבוצת המחקר כל אחד קיבל 7 טיפולים יומיומיים בני שעה. קבוצת הביקורת לא קיבלה טיפול כלל.
תוצאות: הקבוצה שטופלה ב- MBST נמצאה רמה נמוכה של אוסטיאופיטים בהשוואה לקבוצת הביקורת.
מסקנות: לטיפול ב- MBST השפעה משמעותית ונראית לעין על גונרטרוזיס פוסט טראומטי על הארנבים. 


5. השפעה על תאים:

שם: Effects of MRT on in vitro cell cultures
תיאור: קצב חלוקת התאים, התאבדות תאים והיכולת של כונדרוציטים ואוסטיאובלסטים להתקיים לפני ואחרי הטיפול ב- MBST ניסוי רונדמאלי בעל קבוצת פלסיבו תוצאות: הטיפול לא גרם להתאבדות תאים או לקיצור חייהם. לגבי ספירת תאים, מספר הכונדרוציטים עלה ב- 271% ומספר האוסטיאובלסטים ב- 290% לעומת קבוצת הביקורת..

מחקרים ופרסומים נוספים:

שחיקת סחוס בברכיים

Evaluation of the effectiveness of the 3-D pulsating electromagnetic fields of the MBST in respect of the regeneration of the cartilage structures

שחיקת סחוס בברכיים

Case study

אצבעות כף היד

Functional improvement in finger joint osteoarthritis with therapeutic use in nuclear magnetic resonance
W.Kullich, M.Asserwinkler

אצבעות כף היד

Case study

תאי סחוס - גרמנית

תאי סחוס - פרסום

NMR In vitro effects on proliferation, apoptosis, and viability of human chondrocytes an osteoblasts

בכדי לעצור את השחיקה עכשיו , יש ליצור קשר עם מרפאת מדטק!

הטיפול מחליף את הצורך בניתוחי החלפות מפרקים רק אם נשארו תאי סחוס בכמות מספקת , על כן מוכר כטיפול מחליף ניתוח על ידי חברות הביטוח הפרטיות. . צור קשר עכשיו לאבחון ראשוני
Back to top button