MBST - אודות הטכנולוגיה    

טכנולוגיית MBST מאושרת לשימוש בארצות השוק האירופאי המשותף, EC וכן בישראל באישור משרד הבריאות, רישיון אמ"ר.

MBST מקורות הטכנולוגיה:

הרעיון לחקור את האפקט הטיפולי ב-MRI נבע מדיווחים של רדיולוגים ואורתופדים אשר מצאו שיפור בכאב בקרב מטופלים הסובלים מבעיות כאבי מפרקים לאחר הדמיית MRI. טכנולוגית MBST פותחה על פני מספר שנים על ידי שתי חברות גרמניות: MedTec Medizintechnik GmbH (1998) ו- AD Elektronik GmbH(1981) בשיתוף עם מהנדסים, פיזיקאים, ביולוגים ורופאים ממוסדות ואוניברסיטאות ידועים. היא נחשפה לראשונה בגרמניה ואוסטריה לאחר שני מחקרי פיילוט.
מאז שנוסדה, מדטק הפיצה את הטכנולוגיה ברחבי אירופה. למידע נוסף www.mbst.de

מידע כללי : אודות טכנולוגית MBST

לכל איזור מטופל מותאם כרטיס המתוכנת באופן שונה, על מנת להבטיח טיפול יעיל לכל מפרק. המכשיר מורכב משני חלקים: קשת ברוחב 40 ס"מ שמוכוונת למרכז המפרק פגוע, ומחשב המייצר ומשדר את השדה האלקטרומגנטי לקשת, כל זאת על פי כרטיס הטיפול הרלוונטי.

MBST התוויות נגד

מטופלים הסובלים מבעיות לב, בעיקר הפרעות בקצב הלב או בעלי קוצב לב, משאבות אינסולין, דפיברילטור וכדומה, אינם יכולים לעשות שימוש בטכנולוגיית MBST® או להיות בקרבה ישירה למכשיר בעת הפעלתו. המרחק הבטוח הוא 30- 40 ס"מ מהמכשיר בעת הפעלתו. פציינטים בעלי השתלות מתכתיות או בעלי עבר אונקולוגי מוכרחים לדווח על כך. נשים בהריון, חולי HIV, לא יטופלו בטכנולוגיית MBST®.

MBST מאפיינים ייחודיים

במונחים טכניים, טיפול בתהודה מגנטית מבוסס על העיקרון של MRI. אולם, MBST עושה שימוש בשדה מגנטי של 0.4-2.5 מיליטסלה בתדר תהודה מגנטית 7 - 100 khz, העצמה משתנה על פי הטיפול הספציפי הנדרש. עוצמה זו קטנה בהרבה מ- MRI. כאמור, טכנולוגית MBST רשומה כפטנט עולמי אשר הופך אותה ליחידה במינה. יש להבחין בין הטיפול בתהודה לבין טיפול בשדה מגנטי, העושה שימוש בפולסים מגנטים. טכנולוגית MBST בעלת שלושה שדות מגנטים הפועלים בו זמנית להשגת התהודה המגנטית: שדה מגנטי סטטי עיקרי, שדה משתנה dBo/dt ושדה מגנטי הפועל לסירוגין B1(t) אשר נקרא Larmor frequency ופועל במאונך לשני האחרים. ניתן לראות מערך זה של שדות על ידי שימוש בגלאי תהודה מגנטית או במשקף תנודות (oscilloscope).

MBST העיקרון הפונקציונאלי

גרעין אטום המימן ברקמת האדם מתנהג בדומה למגנט זעיר, אשר מסתובבים סביב הציר הקוטבי שלהם. המיקומים של צירי הסיבוב אלו במרחב בדרך כלל רנדומאליים, כך שמולקולות המכילות מימן לא מציגות תכונות מגנטיות חיצוניות. כאשר מולקולות כאלה נתונות לשדה מגנטי אחיד, צירי הסיבוב של גרעין המימן (פרוטונים) מסתדרים ומתקדמים על פי תדר הנקרא Larmor frequency. תדר זה תלוי בעצמת השדה המגנטי החיצוני . אם אטום המימן נתון לשדה אלקטרומגנטי המטלטל ב - Larmor frequency, השדה מסוגל להעביר אנרגיה לפרוטון על ידי הפיכת כיוון הסיבוב. כאשר השדה נכבה, סיבוב הפרוטון שב לכיוונו המקורי ומעביר את האנרגיה הדרושה לרקמות סביבו. כאשר מפעילים ומכבים את השדה האלקטרומגנטי שוב ושוב, אנרגיה מועברת מהמתקן הטיפולי לרקמה באופן רציף. בתאי סחוס מועברת אינפורמציה המחקה פעילות סינטטית מחודשת לתאים המנוונים , ומכאן ההתחדשות של פעילות התאים הפגועים. 
הטיפול בMBST® הוא בטוח, אפקטיבי וללא תופעות לוואי. לעיתים תחושת כאב לא מוכר היא אינדיקציה להצלחת הטיפול. שדה הרזוננס המגנטי הגרעיני המשמש את טיפול ה - MBST® פועל באופן בלעדי על תאים פגועים, אשר בהם האנרגיה הפוטנציאלית הינה מתחת לנורמה. הדבר מאפשר לתאים אלה לאגור את האנרגיה המסופקת על ידי MBST® אשר מכיל אותות תיקון והתחדשות לתאים. תאים עם רמת אנרגיה נורמאלית, או מעל הנורמה כגון תאים ממאירים, לא סופגים את האנרגיה משדה טיפול ה - MBST®, לתאים אלה תבניות תדר שונות מהתדר של תאי אוסטאוציטים וכונדרוציטים, אליהם מכוון הטיפול MBST®. 
טיפול MBST® נבחן בבדיקות בטיחות מחמירות ואושר לשימוש על ידי אנגליה, ישראל ואירופה. 

למידע נוסף אודות טיפול MBST www.mbst.de

פרסומים נבחרים:

1.סקירת המחקרים
Nuclear - Magnetic- resonance - therapy MBST in Respect to its Therapeutic Potentials
Prof. Dr. Wilfried Dimpfel
2.אופן פעולת טכנולוגית MBST
The active mechanism of MBST 
3. רשימת פרסומים מדעיים
4. נתונים סטטיסטיים לשנת 2007

בכדי לעצור את השחיקה עכשיו , יש ליצור קשר עם מרפאת מדטק!

הטיפול מחליף את הצורך בניתוחי החלפות מפרקים רק אם נשארו תאי סחוס בכמות מספקת , על כן מוכר כטיפול מחליף ניתוח על ידי חברות הביטוח הפרטיות. . צור קשר עכשיו לאבחון ראשוני
Back to top button